Internet to codzienność

Internet daje nastolatkom mnóstwo korzyści i ułatwia im codzienne funkcjonowanie. W trybie online kilkunastoletnie dzieci zdobywają wiedzę, rozwijają swoje pasje oraz nawiązują i utrzymują kontakty z rówieśnikami. Wirtualna rzeczywistość to codzienność współczesnego nastolatka, który musi jednak nauczyć się rozsądnie gospodarować czasem przeznaczonym na komputer.

Czerwona lampka!

A z tym nasze dzieci, zwłaszcza teraz, kiedy towarzyszy nam pandemia, często mają problem. Jeżeli widzimy, że nastolatek znika w sieci na całe dnie i noce, zaniedbuje naukę, wycofuje się z kontaktów z rodziną i znajomymi w realu, reaguje coraz większą agresją na próby ograniczenia dostępu do komputera, to powinna nam, rodzicom zapalić się czerwona lampka!

Zdążyć przed uzależnieniem

Początkowo sami, wspólnie z dzieckiem możemy wypracować zasady korzystania z komputera i internetu. Jeżeli jednak, nastolatek będzie nagminnie łamał przyjęte zasady, bez względu na przewidziane umową konsekwencje, to może to oznaczać, że nasze dziecko jest już uzależnione od internetu! W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może się okazać zasięgnięcie opinii u specjalisty. Jeżeli Drogi Rodzicu ta sytuacja dotyczy Ciebie i Twojego Nastolatka i jesteś na etapie szukania profesjonalnego wsparcia, to serdecznie zapraszamy do Centrum Psychoterapii i Coachingu. Oboje znajdziecie tu przyjazną atmosferę i poczucie bezpieczeństwa, a przede wszystkim doświadczonego terapeutę uzależnień.