Stanowisko:

Nauczyciel dyplomowany, dydaktyk, pedagog i terapeuta pracujący w obszarze specyficznych trudności edukacyjnych

Wykształcenie:

- Psychoterapeuta i Doradca systemowy w procesie certyfikacji
- Członek Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej
- Absolwentka WSP TWP w Warszawie
- Instytut Pedagogiki w Szczecinie w zakresie Doradztwa Zawodowego
- Uniwersytet Szczeciński na kierunku Pedagogika Ogólna oraz Studia Podyplomowe w zakresie: Terapii i diagnozy pedagogicznej, Socjoterapii, Profilaktyki Zagrożeń Młodzieży i Edukacji technicznej i informatycznej
- Podyplomowe Studia na kierunku Psychosomatyka i Somatopsychologia w Przemyślu.

Doświadczenie:

Doświadczenie zawodowe zdobyłam m.in. biorąc udział w projekcie „Kobieta potrafi – program rozwoju kompetencji kobiet z obszarów wiejskich” w tym „Pomysł na biznes", gdzie otrzymałam jednorazową pomoc de minimis na otwarcie własnego biznesu. Pozwoliło mi to na wieloletnią współpracę min. z UG w Dobrej przy realizacji projektów unijnych, jako doradca zawodowy, pedagog, terapeuta. Ponieważ w tle zawsze była technika, od lat współpracuję z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Stale podnoszę swoje kwalifikacje m.in. Specjalistyczny Kurs dokształcający - Mindfulness techniki motywacji i radzenia sobie ze stresem w życiu i w pracy.

Technika/metoda:

W pracy wykorzystuję mindfulness motywacji i radzenia sobie ze stresem, pracę ze skojarzeniami i wyobraźnią, ćwiczenia relaksacyjne i karty metaforyczne.

Dla kogo:

- dzieci
- młodzież
- osoby dorosłe
- rodziny

Zakres:

Zapraszam do gabinetu: osoby w kryzysie życiowym, na rozstaju, którym brak motywacji i wiary w siebie, mające trudności w relacjach interpersonalnych, którym towarzyszy stres lęk i zwątpienie, zmagające się z dolegliwościami psychosomatycznymi i somatopsychologicznymi.

W tym złożonym procesie pomocna jest mi postawa neutralności, która pozwala zachować dystans wobec opowieści i tworzącej się historii alternatywnej, mającej wartość użyteczną. Pomocne stają się pytania, które pozwalają zmieniać perspektywę obserwowanej relacji. Ma szansę zaistnieć wtedy inny niż dotychczas język opowiadania o problemie. Ważnymi metodami postępowania terapeutycznego stają się dla mnie np.: zmiana kontekstu, metafory, rytuały, przeformułowania, pozytywne konotacje, praca na zasobach, paradoks i wiele innych.

Przyjmuje również dzieci z lękiem i fobią szkolną.

Cytat:

Każda droga jest do przejścia, jeżeli ją podzielisz na mniejsze odcinki...

Towarzyszę tej zmianie….